Akcja - "Cała Polska Czyta Dzieciom" - "Szewczyk Dratewka" 10.01.2014

W piątek 10 stycznia, Pan Grzegorz Prugar – Skarbnik Gminy Krościenko Wyżne – przedstawił naszym przedszkolakom znaną postać Szewczyka Dratewki.

Lektura ta została wydana w 1961 roku w zbiorze baśni pod tytułem „Czarodziejska księga”.
Głównym bohaterem jest Szewczyk Dratewka, młody i ubogi szewc, który jest dobry i niesie pomoc ludziom oraz zwierzętom. W końcu jego dobre uczynki zostają wynagrodzone żoną i pomyślnym życiem.
Jak każda baśń, tak i „Szewczyk Dratewka” ma swoje przesłanie. Z lektury tej można nauczyć się, że każdy czyn będzie nagrodzony. Dobre rzeczy zdarzają się osobom, które pomagają innym, dlatego warto to robić.