4 grudnia, w dniu św. Barbary z Nikomedii, patronki dobrej śmierci i trudnej pracy, obchodzimy Dzień Górnika – tradycyjne święto górnicze.
Poza górnikami Barbórkę obchodzą także geolodzy i inne osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem paliw kopalnych.
W tym dniu odwiedził nas Pan Paweł Lorens w tradycyjnym stroju górnika. Opowiadał On o pracy górnika, o tym co jest wydobywane w kopalniach. Pan Paweł omówił także strój górniczy.
Serdecznie dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola, a także za słodki poczęstunek dla naszych przedszkolaków.

